VU MIF VSL STSC
Skaitmeninių tyrimų ir skaičiavimų centras, Virtualių skaičiavimų laboratorija
Naujienos
Dažnos problemos
Studentams
Darbuotojams
Administratoriams
Naudotojų sąrašai
Programų sąrašai
Debesų kompiuterija
Skaičiavimų tinklas
Microsoft Imagine
Belaidis tinklas
Kompiuterių tinklas
Budėjimo grafikas
Esant problemoms VU MIF kompiuterių tinkle rašykite adresu:
pagalba@mif.vu.lt .

VU MIF kompiuterių tinklo naudojimo gairės

  • Studentai gauna savo VU MIF naudotojo vardus ir sužino pradinį slaptažodį pratybų metu. Papildomai savo naudotojo vardą galima sužinoti http://mif.vu.lt/user. Savo slaptažodį galima pasikeisti http://mif.vu.lt/passwd arba, jei užmiršote: http://mif.vu.lt/passwd2. Pratybų metu gavę slaptažodį studentai turi jį tuoj pat pakeisti. Keičiant slaptažodį reikalaujama, kad naujasis slaptažodis skirtųsi nuo prieš tai naudotų, būtų netrumpesnis nei 8 simboliai ir turi susidaryti iš bent vienos mažosios raidės, didžiosios raidės ir skaitmens - priešingu atveju pakeitimas gali neįvykti.
  • Failų serveriuose kiekvienam studentui, kurio namų katalogo kelias prasidedas /stud3/, apribojimas vietai yra 250MB.
  • Procesoriaus laiku serveryje studentai gali pasinaudoti ssh arba "PuTTY" programomis prisijungę prie serverio "uosis.mif.vu.lt" savo naudotojo vardu ir slaptažodžiu.
  • Studentai gali prisijungti prie Windows serverių linux grafinėje aplinkoje suvedę šias komandas: ssh -X vartotojo_vardas@uosis.mif.vu.lt ir xfreerdp serverio_vardas. Norint prisijungti iš windows aplinkos, tas pačias komandas reikia suvesti MobaXterm lange.
  • Studentas gali kurti interneto puslapius failų serveryje uosis savo kataloge www, kuris būtų matomas adresu http://uosis.mif.vu.lt/~username, kur username yra jūsų naudotojo vardas.
  • Dėstytojų studentams į serverį samba padėtus failus galima surasti, prisijungus prie failų serverio samba, kataloge "T:\destymas\<dėstytojo pavardė>".
  • Studentai gali prisijungti savo atsineštus kompiuterius tik jiems skirtose vietose arba per WiFi tinklą MIF-open* ir privalo nustatyti TCP/IP konfigūraciją, naudojančią DHCP protokolą (Windows XP - "Obtain an IP address automatically").
Pastaba. Dalis informacijos šiuose puslapiuose prieinama tik VU MIF kompiuterių tinklo naudotojams, pateikusiems savo VU MIF naudotojo vardą ir slaptažodį.
© 1999 - 2020 VU MIF Skaitmeninių tyrimų ir skaičiavimo centras